Káže Marek Zikmund.

1Poušť i suchopár se rozveselí, rozjásá se pustina a rozkvete kvítím.
2Bujně rozkvete, radostně bude jásat a plesat. Bude jí dána sláva Libanónu, nádhera Karmelu a Šáronu. Ty uzří slávu Hospodinovu, nádheru našeho Boha.
3Dodejte síly ochablým rukám, pevnosti kolenům klesajícím.
4Řekněte nerozhodným srdcím: „Buďte rozhodní, nebojte se! Hle, váš Bůh přichází s pomstou, Bůh, který odplácí, vás přijde spasit.“
5Tehdy se rozevřou oči slepých a otevřou se uši hluchých.

Příští neděle, to bude Štědrý den, bohoslužby povede Tomáš Fendrych, ale hlavně budou patřit dětem, bratři Kolínští připravili a nacvičili s dětmi vánoční hru.

Dnes odpoledne jsme všichni zváni na pohádku Antarktida, má láska. 17:00

Program v týdnu: program pro děti ve středu, od 16:30, jeho náplní bude nácvik vánoční hry. Mládež ve čtvrtek, sejde se v Dejvicích

Markéta Majerová zve na vánoční setkání, kdy se budou vyrábět ozdoby na stromeček do kostela, bude se i zpívat. 12., začátek byl mírně posunut: 17:00

U Lídy Pospíšilové v pokladně jsou příručky 2024 za 179 Kč. Hesla za 50 Kč

Dnešní sbírka je určena na potřeby sboru. Pamatujme na to, že na Boží hod vánoční bude celocírkevní sbírka, které se zkráceně říká sbírka pro bohoslovce, podrobnější text o jejím vyhlášení najdete na nástěnce.

Na konci ledna, 22. – 26. 1. se opět koná farářský kurz a dostali jsme dopis s prosbou, zda by se našli ubytovatelé pro účastníky. Více na nástěnce.

V předsíni na nástěnce je oznámení o úmrtí Zdeňky Smetanové, rozené Adámkové. Smetanovi nebyli členy našeho sboru, ale několik let, už jako důchodci, sem chodili. Jejich dcera Magdalena zde byla na ročním vikariátu. Rozloučení se koná ve čtvrtek 21. 12. 14:00 v libeňském sboru, kde b. Smetana působil jako farář, než se stal synodním seniorem.