Káže Tomáš Fendrych.

5Nyní však odcházím k tomu, který mě poslal, a nikdo z vás se mě neptá: Kam jdeš?
6Ale že jsem k vám tak mluvil, zármutek naplnil vaše srdce.
7Říkám vám však pravdu: Prospěje vám, abych odešel. Když neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li, pošlu ho k vám.
8On přijde a ukáže světu, v čem je hřích, spravedlnost a soud:
9Hřích v tom, že ve mne nevěří;
10spravedlnost v tom, že odcházím k Otci a již mne nespatříte;
11soud v tom, že vládce tohoto světa je již odsouzen.
12Ještě mnoho jiného bych vám měl povědět, ale nyní byste to nesnesli.
13Jakmile však přijde on, Duch pravdy, uvede vás do veškeré pravdy, neboť nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit, co uslyší. A oznámí vám, co má přijít.
14On mě oslaví, neboť vám bude zvěstovat, co přijme ode mne.
15Všecko, co má Otec, jest mé. Proto jsem řekl, že vám bude zvěstovat, co přijme ode mne.

Příští neděli káže bratr farář Marek Zikmund. Jana dnes v Ústí.

Po bohoslužbách jsme zváni na procházku zakončenou piknikem na hřišti v parku na Hládkově. Připravili ji někteří učitelé NŠ, ale není míněna jen pro děti.

Program v týdnu: vyučování dětí ve středu odpadá, protože bude svátek, ve čtvrtek se sejde mládež, tentokrát ne v Dejvicích, ale zde ve Střešovicích, od 18:30. V tom termínu, 2. 5. bude odpoledne konfirmační příprava a taky se večer sejde staršovstvo.

Biblická hodina zde ve sboru bude až 16. 5.

Již se stala tradicí ekumenická bohoslužba za krajinu na Sedleckých skalách, na její přípravě se podílejí i členové dejvického sboru. Tento rok připadá na 18. květen, v předsíni je pozvánek více, k odebrání, abyste je mohli šířit.

19. 5. po bohoslužbách bude druhé kolo informací a rozhovorů o hospodaření sboru v režii Emy Pospíšilové.

26. 5. po bohoslužbách prezentace hotové studie plánované dostavy se zapracovanými připomínkami ze sboru.

Oznámení od Patrika: V pátek 7. června proběhne již tradiční Noc kostelů, ke které se připojuje i náš sbor. Na farní zahradě bude bistro s hudbou k tanci a poslechu, bude otevřená věž, proběhne přednáška na ekologické téma. Všechny informace najdete na www.nockostelu.cz. Zájemci o službu pořadatelů v kostele, v bistru nebo na věži, hlaste se u P. Pospíšila, nebo se napište do formulářů v chrámové předsíni.

Sbírka je dnes určena na potřeby sboru.