Káže Dalibor Antalík.

2Toto je rodopis Jákobův. Sedmnáctiletý Josef pásal se svými bratry ovce. Byl to mládenec, který býval se syny žen svého otce, Bilhy a Zilpy. Josef přinášel svému otci o svých bratrech zlé zprávy.
3Izrael Josefa miloval ze všech svých synů nejvíce; vždyť to byl syn jeho stáří. Proto mu udělal pestře tkanou suknici.
4Když bratři viděli, že ho otec miluje nade všechny bratry, začali ho nenávidět a nepromluvili na něho pokojného slova.
5Jednou měl Josef sen a pověděl jej svým bratrům; nenáviděli ho pak ještě více.
6Řekl jim totiž: „Slyšte prosím, jaký jsem měl sen:
7Vážeme na poli snopy. Tu povstane můj snop a zůstane stát. A hle, vaše snopy obcházely kolem něho a klaněly se mému snopu.“
8Bratři mu odpověděli: „To budeš nad námi kralovat jako král či mezi námi vládnout jako vladař?“ A nenáviděli ho pro jeho sny a pro jeho slova ještě víc.
9Měl pak ještě jiný sen a vypravoval jej svým bratrům: „Měl jsem opět sen: Klanělo se mi slunce, měsíc a jedenáct hvězd.“
10To vyprávěl otci a bratrům. Otec ho okřikl: „Jaký žes to měl sen? Že i já, tvá matka a tvoji bratři přijdeme, abychom se před tebou skláněli k zemi?“
11Bratři na něho žárlili, ale otec na to nepřestával myslet.

1. Příští neděli v našem sboru káže b. Matěj Cháb.
  2. Program v týdnu: v úterý v 10:00 bude na faře program pro matky s malými dětmi, školní děti se sejdou ve středu, od 16:30. Mládež ve čtvrtek. Biblická hodina zde ve sboru bude ve čtvrtek 9. listopadu, začíná v 19:00.
  3. Schůze staršovstva, která bývá pravidelně první středu v měsíci, tentokrát bude až 8. 11.
  4. Staršovstvo po dohodě s kandidátem na faráře našeho sboru Markem Zikmundem již požádalo seniorátní výbor a synodní radu o souhlas s jeho volbou. Volba by měla proběhnout v neděli 26. listopadu. Svolání volebního sborového shromáždění můžeme sice začít formálně ohlašovat až po odsouhlasení naší žádosti synodní radou, ale plánované datum 26. listopadu si prosíme už zaznamenejte a informujte o něm – byť zatím ještě předběžně – i ostatní členy sboru, o nichž předpokládáte, že by si tuto událost nechtěli nechat ujít.
  5. Zprávy ze seniorátu: 5. 11. jsme zváni na instalaci b. faráře Jonatana Hudce na Smíchov, začíná v 15:00
  6. Minulá sbírka byla určena na Jubilejní toleranční dar Jeronýmovy jednoty, přispívat bude možno až do konce října i v pokladně (nebo poukázáním na účet sboru s v. s. 2913
  7. Poslední říjnový den, to je i Den reformace, na památku 31. října 1517, kdy ve Wittenbergu Martin Luther přibil na vrata farního kostela svých pověstných 95 tezí, které dle tradice byly zahájením reformace.