18. 6., FS ČCE Střešovice

Káže Emanuel Vejnar.

31A začal je učit, že Syn člověka musí mnoho trpět, být zavržen od starších, velekněží a zákoníků, být zabit a po třech dnech vstát.
32A mluvil o tom otevřeně. Petr si ho vzal stranou a začal ho kárat.
33On se však obrátil, podíval se na učedníky a pokáral Petra: „Jdi mi z cesty, satane; tvé smýšlení není z Boha, ale z člověka!“

Příští neděli káže Miloš Rejchrt.

Program v týdnu: Děti se sejdou ve středu v 16:30, mládež ve čtvrtek v Dejvicích. Konfirmandi mají mít schůzku zde ve Střešovicích 22. 6.

Proběhl podnětný rozhovor s architekty, kteří projektují dostavbu našeho kostela. Diskuse ukázala na potřebu uvnitř sboru ještě blíže promyslet a upřesnit způsob využívání jednotlivých prostor a z něj plynoucí požadavky.

Připomínáme letní tábor ve Zvolenovicích v termínu 30. 7.–6. 8. a přífarský tábor 28. 8.–1. 9.

Sborový víkend v Herlíkovicích 6.–8. 10.

Pozvání z dejvického sboru na promítání dokumentárního filmu Návštěvníci, dnes od 19:00.

Ve čtvrtek 29. 6. v 15:00 bude na faře setkání seniorů.

Ve staršovstvu vznikl nápad udělat poslední neděli v červnu (tj. příští neděli 25.) zase společný piknik pro zájemce, nejlépe v parku Maxe von der Stoela. Podle Kristiny Stránské, která má tuto věc na starosti, stačí si vzít do kostela deku a něco k jídlu a pití a po bohoslužbách se do parku společně odebrat. Informace by se měla objevit i na webu.

V tutéž neděli 25. června proběhne každoroční celocírkevní sbírka solidarity sborů na podporu finančně slabších sborů, které mají potíže s odváděním peněz do personálního fondu. Více o ní na nástěnce.

Dnešní sbírka je na potřeby sboru.

Narozeniny v nejstarší generaci: právě dnes Věra Čechová.