Káže Marek Zikmund.

3Děkuji Bohu svému při každé vzpomínce na vás
4a v každé modlitbě za vás všechny s radostí prosím;
5jsem vděčen za vaši účast na díle evangelia od prvního dne až doposud
6a jsem si jist, že ten, který ve vás začal dobré dílo, dovede je až do dne Ježíše Krista.
7Vždyť právem tak smýšlím o vás všech, protože vás všechny mám v srdci jako spoluúčastníky milosti, i když jsem ve vězení, zodpovídám se před soudem a obhajuji evangelium.
8Bůh je mi svědkem, jak po vás všech vroucně toužím v Kristu Ježíši.
9A za to se modlím, aby se vaše láska ještě víc a více rozhojňovala a s ní i poznání a hluboká vnímavost;

Příští neděli káže bratr Petr Pazdera Payne.

Program v týdnu: vyučování dětí ve středu odpadá, protože bude svátek, ve čtvrtek se sejde mládež, tentokrát zas Dejvicích. Odpoledne konfirmační příprava – konfirmace v našem sboru se blíží, bude 9. června.

Biblická hodina zde ve sboru bude až 16. 5.

Ekumenická bohoslužba za krajinu na Sedleckých skalách, na jejíž přípravě se podílejí i členové dejvického sboru, tento rok připadá na 18. květen. Můžete si vzít v předsíni pozvánky k dalšímu šíření.

19. 5. po bohoslužbách bude druhé kolo informací a rozhovorů o hospodaření sboru v režii Emy Pospíšilové.

Oznámení od Patrika: V pátek 7. června proběhne již tradiční Noc kostelů, ke které se připojuje i náš sbor. Na farní zahradě bude bistro s hudbou k tanci a poslechu, bude otevřená věž, proběhne přednáška na ekologické téma. Všechny informace najdete na www.nockostelu.cz. Zájemci o službu pořadatelů v kostele, v bistru nebo na věži, hlaste se u P. Pospíšila.

V našem kostele bude v úterý 21. 5. koncert pěveckého sboru z německého Nördlingenu.

Sborová sestra rozeslala zprávu o letním táboře ve Strměchách a také o Táborovém dni, který se bude konat v sobotu 11. 5. od 15:00, kdo potřebujete vědět víc, obracejte se na Františku. Na konci léta pak bude přífarský tábor 26. – 30. 8. Eva Knížková píše: Měl by se k nám připojit i pan farář Zikmund. Letos bude tábor komornější a náročnější a chtěli bychom vzít děti školního věku. Přihlašujte se Adě Vondráškové.

Sbírka je dnes určena na podporu církevního tisku. Další celocírkevní sbírka nás čeká o svatodušní neděli, tedy 19. 5., a bude věnována na vybudování domova pro seniory ve Vendolí u Svitav. Máme o tom dopis z církevního ústředí na nástěnce, včetně dobré zprávy o Domově Pomněnka v Novém Městě na Moravě, na který Diakonie ČCE vybírala prostředky na svatodušní svátky loni – Pomněnka bude v létě slavnostně otevřena.