9. 4., FS ČCE Střešovice

Káže Dalibor Antalík.

11Ale Marie stála venku před hrobem a plakala. Přitom se naklonila do hrobu
12a spatřila dva anděly v bílém rouchu, sedící na místě, kde předtím leželo Ježíšovo tělo, jednoho u hlavy a druhého u nohou.
13Otázali se Marie: „Proč pláčeš? “ Odpověděla jim: „Odnesli mého Pána a nevím, kam ho položili.“
14Po těch slovech se obrátila a spatřila za sebou Ježíše; ale nepoznala, že je to on.
15Ježíš jí řekl: „Proč pláčeš? Koho hledáš?“ V domnění, že je to zahradník, mu odpověděla: „Jestliže tys jej, pane, odnesl, řekni mi, kam jsi ho položil, a já pro něj půjdu.“
16Ježíš jí řekl: „Marie!“ Obrátila se a zvolala hebrejsky „Rabbuni“, to znamená ‚Mistře‘.
17Ježíš jí řekl: „Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu.“
18Marie Magdalská šla k učedníkům a oznámila jim: „Viděla jsem Pána a toto mi řekl.“

Příští neděli bude u nás kázat Marek Zikmund, farář z Přerova a senior moravskoslezského seniorátu, na kterém se staršovstvo v lednu – po dlouhém hledání – jednohlasně shodlo jako na kandidátovi na faráře našeho sboru. Bratr Zikmund se sboru příští neděli představí nejen vedením bohoslužeb a kázáním, ale po bohoslužbách bude následovat ještě seznamovací rozhovor, kde mu můžeme klást otázky. Bude přítomna i jeho manželka a dcery.

Program v týdnu: Ve středu odpoledne děti, mládež ve čtvrtek v Dejvicích, konfirmandi se sejdou rovněž ve čtvrtek, 13. 4., zde ve Střešovicích a po jejich schůzce následuje od 19:00 biblická hodina.

25. 4. 18:00 koncert souboru Chorea bohemica

Připomínáme také návštěvu z Oss. Stále jsme nedostali zprávu, kolik hostů přijede, ale rezervujme si už termín 18. – 21. 5. a zvažujme, kdo bude moci poskytnout ubytování.

8. října sborový víkend v Herlíkovicích, do konce června musíme už ale závazně objednat, organizuje Tomáš Fendrych a Ada Vondrášková.

Ve výhledu je také Noc kostelů 2. 6., staršovstvo se shodlo na tom, že k přípravám přizve i členy korejského sboru, kteří využívají náš kostel.

Dnešní sbírka je celocírkevní: HDL. Dneškem je také ukončena postní sbírka a sbírka na pomoc oblastem v Turecku a v Sýrii, které zasáhlo zemětřesení. Děkujeme všem dárcům.