4. září 2022, FS ČCE Střešovice

Káže Dalibor Antalík.

11 Nakonec, bratří: žijte v radosti, napravujte své nedostatky, povzbuzujte se, buďte jednomyslní, pokojní, a Bůh lásky a pokoje bude s vámi. Pozdravte jedni druhé svatým políbením.

Příští neděli bude kázat bratr farář Zvonimír Šorm.

V posledních dnech prázdnin proběhl střešovický přífarský tábor, děkujeme všem, kdo se o děti starali, ať už celou dobu, nebo chodili za nimi jako hosté hrát a zpívat a i jinak je podpořit. Bylo to 22 dětí, Eva Knížková připravila program na základě knihy Jaroslava Vettera „Ve tmě se blýská sekyra“ a na závěr děti knížku dostaly darem.

Radost můžeme mít i z tábora ve Zvolenovicích, o kterém poví víc sestra kurátorka.

Několik slov ke klubu Baterka, o kterém jsem se průběžně občas v ohláškách zmiňovala: Nyní zřejmě končí a zaslouží si chvíli pozornosti, protože se podařilo, že náš sbor podpořil něco opravdu správného: V březnu se rozjel zásluhou několika sester z našeho sboru program pro předškolní děti z Ukrajiny, který zajišťoval sbor, zaměstnal několik ukrajinských žen a chodilo pravidelně dvanáct až patnáct dětí. Od začátku července převzala tento program, vlastně školku organizace Meta, ale nadále probíhal v našich prostorách a několik členek sboru si rozdělilo služby, aby denně sem zašly a sborovou místnost a kuchyňku trochu zkontrolovaly. Nyní tento projekt zdá se končí, a je třeba poděkovat těm, kdo pomáhali. Neskončila, bude pokračovat výuka češtiny ve středu, které se ujala Jana Plíšková.

Rozloučili jsme se nejen s dětmi a ženami, které o ně spolu s námi pečovaly, ale i s dvěma sestrami, které si vzaly na starost úklid kostela, postaraly se o něj od jara po celé léto, nyní ale odjely zpátky na Ukrajinu. Naléhavě tedy potřebujeme někoho, kdo by úklid po nich převzal. A také, jak už jsme dříve ohlašovali, sháníme kostelníka.

Na schůzi staršovstva jsme hovořili o tom, jak to bude s přípravou dalších konfirmandů. Opět se jí ujme bratr Antalík, zřejmě ve spolupráci se sestrou farářkou Trgalovou z dejvického sboru. Prosíme zájemce o přípravu na konfirmaci, aby se přihlásili u sestry kurátorky a aby s tím neotáleli – ať se setkávání může zorganizovat co nejdříve.

Od Evy Knížkové mám informaci, že výuka náboženství pro děti začne druhou zářijovou středu, tedy 14. 9. od 17:00 na faře. Minulý školní rok děti vyučovala Eva spolu s Ráchel Ridzoňovou, která už to dál dělat nemůže, a tak Eva vytvořila s Aničkou Fendrychovou malý tým, 4 až 5 vyučujících se budou střídat, opět budou dvě skupiny (začátek je společný a pak se děti rozdělí).

Biblická hodina s bratrem Antalíkem bude ve čtvrtek 8. 9. 19:00 ve sborové místnosti. Všichni jsou zváni, během covidových omezení, kdy se konala online, jsme konstatovali, že byl větší zájem, a bylo by moc dobře, kdyby se to ujalo natrvalo, i když se už můžeme scházet zde.

Bratr Schneider oznamuje, že schůzky pěveckého sboru plánuje na pondělky vždy od 18:00, první bude 12. 9. Jsou zváni i ti, kdo zatím ve sboru nezpívali a chtěli by to zkusit.

Sborový víkend v Herlíkovicích bude 8.–9. 10.

Sbírka byla určena na podporu evangelických škol, už tradičně se organizuje právě na začátku školního roku.