Dopis k zobrazení

Milí přátelé ve sborech ČCE,

Diakonie prostřednictvím svého Střediska humanitární a rozvojové spolupráce vyhlašuje další ročník postní sbírky.

Loni vybrané prostředky mířily na pomoc Ukrajině proti ruské agresi. Letos se však s podporou vracíme do libanonského Bejrútu. Finance využijeme na podporu komunitní školy a školky v jižní části města, kam chodí děti z chudých syrských a libanonských rodin.

Sbírka na podporu komunitní školy a školky v jižním Bejrútu bude probíhat v postním období od 22. února do Velikonoc. Akce se koná s podporou synodní rady ČCE. Prosíme o předání této výzvy na jednání vašeho staršovstva a organizaci sbírky mezi členy sboru.

I letos jsou nachystané webové stránky www.postnisbirka.cz, kde najdete podrobnější informace a doprovodné materiály. Tištěné letáky a plakáty prosím objednávejte prostřednictvím formuláře na adrese https://www.diakoniespolu.cz/objednavka/.

Letáčky a fotografie ke stažení najdete uloženy zde.

Postní sbírka zamíří do Libanonského Bejrútu, pomoc Humanitárního střediska Diakonie ČCE ale necílí jen tam. Od 7. února současně běží sbírka na podporu Syřanů zasažených nedávným zemětřesením v severozápadní Sýrii. Více detailů najdete v přiloženém dopise.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Dalibor Hála

Vedoucí oddělení komunikace

+420 724 516 724

Belgická 22, 120 00 Praha 2