28. 5., FS ČCE Střešovice

Káže Mikuláš Vymětal.

23Ježíš mu odpověděl: „Kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo, a můj Otec ho bude milovat; přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek.
24Kdo mě nemiluje, nezachovává má slova. A slovo, které slyšíte, není moje, ale mého Otce, který mě poslal.
25Toto vám pravím, dokud jsem s vámi.
26Ale Přímluvce, Duch svatý, kterého pošle Otec ve jménu mém, ten vás naučí všemu a připomene vám všecko, co jsem vám řekl.
27Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám; ne jako dává svět, já vám dávám. Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí!

Poděkování bratru Vymětalovi a dalším, jeho mohlo několik členů našeho sboru včera slyšet i na Bohoslužbě za krajinu na Sedleckých skalách, která se velice povedla. Příští neděli káže br. farář Dalibor Antalík.

Program v týdnu:

• Děti se sejdou ve středu v 16:30, mládež ve čtvrtek v Dejvicích.
  • Konfirmandi tento týden schůzku nemají.
  • Biblická hodina ve sboru bude až druhý čtvrtek v červnu (8. 6.).
  • Do prázdnin by ještě mohla být další biblická v rodině s bratrem Milošem Rejchrtem, na stanovení termínu pracuje Monika Žárská.

Na včerejší sobotní brigádě bylo 10 lidí; Františka napsala: „vymalovali jsme předsíň, vyklidili kuchyňku, uklidili věž, umyli okna a zkultivovali tu severní zahrádku a dvorek za kostelem“. Díky všem zúčastněným i Františce za péči!

Noc kostelů 2. června. Sestra kurátorka Alena rozeslala v týdnu všem členům sboru takový inspirační mail, podle kterého bychom mohli tuto příležitost využít k tomu spolu neformálně pobýt, asi jako na nedělním kafi, ale déle a více. Stále je možnost psát se na služby na věži, zapisujte se v předsíni, mluvte s Františkou Keprtovou, Patrikem Pospíšilem.

Na nástěnce je pozvání od sestry Trgalové z dejvického sboru: Jde o tábor v Křížlicích v posledním týdnu prázdnin, mají ještě pět volných míst pro děti od absolvované první třídy do 13 let a je možné je přihlašovat do 5. 6.