16. 4., FS ČCE Střešovice

Káže Marek Zikmund.

1První den po sobotě, když ještě byla tma, šla Marie Magdalská k hrobu a spatřila, že kámen je od hrobu odvalen.
2Běžela k Šimonu Petrovi a k tomu učedníkovi, kterého Ježíš miloval, a řekla jim: „Vzali Pána z hrobu, a nevíme, kam ho položili.“
3Petr a ten druhý učedník vstali a šli k hrobu.
4Oba dva běželi, ale ten druhý učedník předběhl Petra a byl u hrobu první.
5Sehnul se a viděl tam ležet lněná plátna, ale dovnitř nevešel.
6Po něm přišel Šimon Petr a vešel do hrobu. Uviděl tam ležet lněná plátna,
7ale šátek, jímž ovázali Ježíšovu hlavu, neležel mezi plátny, nýbrž byl svinut na jiném místě.
8Potom vešel dovnitř i ten druhý učedník, který přišel k hrobu dřív; spatřil vše a uvěřil.
9Dosud totiž nevěděli, že podle Písma musí vstát z mrtvých.
10Oba učedníci se pak vrátili domů.

Po těchto bohoslužbách, po krátké pauze, jsme zváni k rozhovoru s bratrem Zikmundem a jeho rodinou.

Program v týdnu: děti se sejdou ve středu v 16:30, mládež ve čtvrtek v Dejvicích. Schůzka konfirmandů bude tentokrát rovněž v Dejvicích, v pátek 21. 4. od 15:30.

Poslední biblická hodina s bratrem Antalíkem proběhla ve větší skupině, další bude až zase druhý čtvrtek v květnu. Mezitím se podařilo získat termín pro biblickou v rodině, 19. 4., bude ji mít b. Pavel Keřkovský a sejdeme se opět na Pohořelci. Tedy ve středu 19. 4. od 19:00. Bratr Keřkovský dokončí cyklus svých výkladů, a potom, snad začne ještě před prázdninami, bude ochoten se s námi scházet nad Písmem bratr Rejchrt.

Na nástěnce ve sborové místnosti jsou už delší dobu průběžně doplňované informace o dostavbě našeho kostela. Nyní nás komise dostavby informuje takto: V neděli 30. 4. po bohoslužbách proběhne pro zájemce v našem sboru představení aktuální architektonické studie dostavby a stavu spolupráce s Prahou 6. Po tomto představení bude následovat i další plánované setkání, „workshop“, i s architektem dostavby, jehož datum domlouváme a ohlásíme.

Jsme zváni na seniorátní konferenci. Proběhne 20. 4. od 18:00 pod názvem „Kam jsme došli? Aneb výsledky rozvojových plánů“. Výborná příležitost ke sdílení zkušeností z rozvojových plánů a života sborů našeho seniorátu.

Od přátel z Oss stále ještě nemáme informaci o tom, kolik jich přijede. Osvěžme si tedy jen termín: 18. – 21. 5.

V pátek 2. června proběhne Noc kostelů, i tentokrát se jí účastní i náš sbor. Její součástí bude již tradičně koncert žáků ZUŠ Jana Hanuše, bistro na kopci i vyhlížení z věže. O dalším programu vás budeme informovat a s případnými dotazy se máme obracet na Františku Keprtovou nebo Patrika Pospíšila. Budeme rádi, když se i vy členové sboru akce zúčastníte, ať už jako návštěvníci nebo jako hostitelé. Noc kostelů je dobrá příležitost budovat a rozvíjet komunitní vztahy ve sboru i v okolí. V chrámové předsíni na nástěnce jsou vyvěšeny formuláře pro zápis služeb v kostele a ve věži. Těšíme se na setkání a spolupráci.

Sbírky… Děkujeme všem dárcům. Dnešní sborová.